Odbor pastorácie a poradenstva

Kontakt:
Mgr. Vladimír Boško
Boženy Nemcovej 3
962 31 Sliač
tel.: 0918 437 966
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Pripravujeme:

Škola pastorálneho poradenstva

spp2014 blok17

Termín konania: 3. - 5.október 2014
Blok 17: ŠIKANOVANIE A POMOC ŠIKANOVANÝM
Miesto konania: Chata Račkova - Račkova Dolina
Bližšie informácie v priložených súboroch:
Informácie
Program Blok 17
Prihláška Blok 17 pre stálych študentov
Prihláška Blok 17 pre príležitostných študentov

Pastorálne poradenstvo je službou, ktorá má pomôcť ľuďom ku konštruktívnej zmene a rastu v ich osobných životoch, zvlášť, ak prechádzajú ťažkým obdobím. Ponúka priateľský podporný vzťah s cieľom pomôcť rozpoznať, pochopiť a riešiť ťažkosti v súlade s Božím slovom, v moci a pod vedením Ducha Svätého a v rámci dohodnutých pravidiel.

Súčasnou prioritou medzi našimi aktivitami je Škola pastorálneho poradenstva, ktorá začína v apríli 2009. Školu pokladáme, za jednu z najdôležitejších ciest k tomu, aby sa služba pastorálneho poradenstva rozvinula v našich spoločenstvách. Prostredníctvom nej môžu vyrásť služobníci, ktorý budú ochotne sprevádzať iných na ceste k slobode a zrelosti v Kristovi.

Škola pastorálneho poradenstva je určená predovšetkým pre tých, ktorí chcú reagovať na Božie volanie do služby pastorálnej pomoci. Je tiež otvorená pre kresťanov, ktorí už v tejto oblasti slúžia a chcú získať nové kontakty, skúsenosti a povzbudenie. Veríme, že všetkým študentom pomôže hlbšie porozumieť Božiemu vedeniu pre ich životy a poskytne im informácie a zručnosti potrebné k požehnanej službe iným.

Dôležitou súčasťou pastorálneho poradenstva je aj Služba manželským párom - www.nasemanzelstvo.sk. Našou víziou je vytvorenie celoslovenskej služby pre manželské páry na základe kresťanských princípov, ktorú budú môcť využiť v čase prípravy na manželstvo, v období jeho rozvoja, či pri riešení kríz. Tím zložení zo šiestich manželských párov pripravuje rôzne vzdelávacie a rozvojové aktivity, zhromažďuje overené materiály a snaží sa prepojiť služby pre manželské páry a rodiny v rámci rôznych kresťanských spoločenstiev na Slovensku i v zahraničí.
Zodpovední za službu manželským párom sú Ivan a Ester Staroňovci z BJB Liptovský Mikuláš. Kontakt:

Na stiahnutie:
Štatút Asociácie kresťanských poradcov

Copyright © 2018 Bratská jednota baptistov v Slovenskej republike. Všetky práva vyhradené. Webmasters: webmaster@baptist.sk