Odbor sestier

Výbor OS:
Predsedníčka:
Drahomíra Čurillová (zbor Košice)
tel.: 0905 973 815
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Členky:
Jarmila Cihová (zbor Bratislava - Palisády), e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Katarína Slížiková (zbor Banská Bystrica), e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Ing. Ľudmila Sýkorová (zbor Lučenec), e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
(4 členný výbor je volený na 4-ročné obdobie)

Pripravujeme:

Konferencia sestier BJB v ČR a SR 2023

5. – 7. 5. 2023 v Nesvadoch

Téma: Verná v každom čase

konferenciasestier2023_foto
facebook

 konferenciasestier2023_video

 

Dokumentárny film k 50. výročiu práce Odboru sestier BJB

stoletspolu

 

 

 

*******

Fotografie z Konferencie sestier 2019

Fotografie z Konferencie sestier 2018

Fotografie z Konferencie sestier 2017

Fotografie z Konferencie sestier 2016

Fotografie z Konferencie sestier 2014

Správy sestier za rok 2013

Fotografie z Konferencie sestier 2013

Správy sestier za rok 2012

Fotografie z Konferencie sestier 2012

MP3 z Konferencie sestier 2012

Správy sestier za rok 2011

Fotografie z Konferencie sestier 2011

Fotografie z Konferencie sestier 2010

MP3 z Konferencie sestier 2010

Skupinky sestier sa vo väčšom či menšom počte stretávajú vo väčšine našich zborov a staníc, kde konajú rôzne druhy služieb, ale najmä sa modlia a navzájom sa povzbudzujú. Bez obetavej a starostlivej služby sestier by sme si nevedeli predstaviť činnosť ani jedeného nášho zboru

OS BJB je tiež členom EBWU - Únie žien baptistiek v Európe, kde podľa našich možností, aj finančne prispievame a zúčastňujeme sa niektorých akcií, ktoré Únia organizuje.

Výbor OS máva svoje pravidelné pracovné stretnutia 2x ročne spolu s výborom OS v Českej Republike. Naše odbory úzko spolupracujú, spoločne pripravujeme konferencie, ktoré sa konajú pravidelne každý rok. Doteraz to bol pevne stanovený termín, avšak na návrh niektorých sestier sme upustili od pevného termínu konania konferencií – bude sa konať podľa dohody výborov OS a zboru, v ktorom sa konferencia bude konať.

Výbor OS zabezpečuje preklad, prípravu a distribúciu materiálov na Svetový deň modlitieb baptistických žien (SDMBŽ), Ekumenický svetový deň modlitieb (ESDM) a účasť na stretnutiach Ženskej sekcie pri ERC.

Jednotlivé členky výboru na pozvanie navštevujú skupinky sestier v našich zboroch.

Financie: získavame zo zbierok pri sesterských akciách, z darov zborov pri príležitosti Dňa matiek a SDMBŽ a z dobrovoľných darov sestier. Použitie financií odsúhlasuje Konferencia sestier, zvyčajne na príspevky ľuďom v núdzi, dary manželkám kazateľov pri príležitosti životného jubilea, vdovám po kazateľoch a podľa potreby aj na doplatenie úhrady nákladov spojených s konferenciou.

Našou túžbou je prehĺbiť duchovný život sestier v našich zboroch, na čo sú zamerané naše celoštátne konferencie a iné stretnutia. V budúcnosti našou túžbou je, aby život sestier v skupinkách bol viac orientovaný na misiu vo svojom najbližšom okolí.

Copyright © 2023 Bratská jednota baptistov v Slovenskej republike. Všetky práva vyhradené. Webmasters: webmaster@baptist.sk