Chlieb náš každodenný


Sobota 29. apríla 2017

2Kor 2,14-17

Kol 3,12-17

Kristovou vôňou

"Lebo sme Kristovou vôňou, príjemnou Bohu..." (2Kor 2,15).

Ktorý z piatich zmyslov dokáže vo vás vyvolať najsilnejšie spomienky? U mňa je to jednoznačne čuch. Istý druh oleja na opaľovanie ma okamžite vracia na francúzsku pláž. Vôňa pečeného kurčaťa so zemiakovou kašou ma vracia do detstva, keď som chodil k starej mame. Vôňa borovice mi pripomína Vianoce a istý druh vody po holení vo mne vyvoláva spomienky na synove obdobie dospievania.

Pavel pripomína Korinťanom, že sú Kristovou vôňou: "Lebo sme Kristovou vôňou, príjemnou Bohu..." (2Kor 2,15). Možno tým odkazuje na rímske víťazné pochody. Rimania si dali záležať na tom, aby každý vedel o ich víťazstve, preto na oltároch po celom meste pálili kadidlo. Pre víťazov to bola príjemná vôňa, pre zajatcov znamenala otroctvo či smrť. My veriaci sme víťazi. Keď sa káže Kristove evanjelium, je to príjemná vôňa Bohu.

Aké vône vstupujú s kresťanmi do miestnosti? Nie sú to vône, ktoré sa dajú kúpiť vo fľaši či flakóne. Keď s niekým trávime veľa času, začneme myslieť a konať ako on. Trávenie času s Ježišom nám pomôže šíriť naokolo príjemnú vôňu.

Pane, prosím, formuj moje myšlienky a skutky, aby ľudia mohli cítiť, že som bol s Tebou.

Myšlienka: Keď chodíme s Bohom, ľudia si to všimnú.


Výber dňa:

Vyber dátum


Chlieb náš každodenný je pripravený na základe publikácie
"Chlieb náš každodenný - Biblické úvahy na každý deň".
Materiál je použitý s dovolením vydavateľa IN Network Slovakia, n.o.,
u ktorého je možné si publikáciu objednať.
© RBC Ministries – Grand Rapids, Michigan 49555-001

Chlieb nas kazdodenny